Czy warto kupić willę w Hiszpanii?

Jeżeli lubisz słońce, piękne plaże, wyjątkową atmosferę niekończących się wakacji, to Hiszpania wydaje się dobrym miejscem dla Ciebie. Pierwszą sprawą jaką powinieneś załatwić jeżeli naprawdę myślisz o wyprowadzce do tego pięknego kraju, jest miejsce gdzie się zatrzymasz. Tylko dlatego potrzebujesz biura proponującego wspaniałe rezydencje w Hiszpanii. Jest niezwykle dużo możliwości najmu lub nabycia mieszkania, dużo osób stara się robić to na własną rękę.

Swój dom w Hiszpanii – marzenie na wyciągnięcie dłoni

Piękna pogoda, życzliwi ludzie, wspaniałe zabytki, dobre jedzenie – zalet Hiszpanii jest niewątpliwie wiele. Nic nadzwyczajnego, iż co roku miliony turystów przyjeżdżają tu, by spędzić niezapomniane wczasy. Ty także możesz się do nich zaliczać. Ba, możesz choćby zrobić krok więcej oraz odwiedzać Hiszpanię częściej aniżeli podczas długo oczekiwanego odpoczynku. Szczególnie iż lot do Hiszpanii to tylko 3 godziny, natomiast przy wcześniejszej przedsprzedaży miejsc można tam dotrzeć za niewielką kwotę. Dużo osób kupuje też własne wille w Hiszpanii.

Czym kierować się, podczas zakupu nieruchomości w Hiszpanii?

Z całą stanowczością ważnym założeniem winna być lokalizacja konkretnego miejsca. Jest to kwestia ważna, bowiem wiadomo, iż największą wartość mają nieruchomości umieszczone nad morzem czy w wielkich miastach. Dobrą lokalizacją jest również bezpośrednie otoczenie ważnych miast. Niewątpliwie dużo zależne jest również od budżetu, jakim się dysponuje. Na pewno należy przygotować się na to, iż takie nieruchomości kosztują więcej, niż w Polsce. Powszechnie są to ponieważ wartości znacznie większe.

Wartości posiadania domu w Hiszpanii.

Hiszpania to kraj całkowicie odmienny aniżeli Polska, natomiast jej mieszkańcy wyróżniają się odrębną specyfiką. Hiszpanie są przyjaźnie nastawieni do życia oraz znacznie częściej się uśmiechają. Wszystkiego dopełnia dobra kuchnia. W takich warunkach można nie jedynie wypocząć na wczasach, jednak również spokojniej żyć na co dzień. Sezon turystyczny jest niezwykle długi. Zakup nieruchomości natychmiast się zwróci, jeśli będzie służył również jako apartament dla gości.

Od czego powinieneś zacząć procedury połączone z nabyciem nieruchomości?

Identycznie jak w Polsce, też w Hiszpanii potrzebne jest wpłacenie zadatku w wielkości od 3 tysięcy euro do 6 tysięcy euro i zatwierdzenie umowy przedwstępnej. Dzięki temu Ty będziesz miał gwarancję co do tego, iż nieruchomość jest zajęta poprzez Ciebie, aczkolwiek sprzedający nikomu nie może jej sprzedać. Jeżeli okaże się, iż zrezygnował z Twojej możliwości zakupienia nieruchomości, jest przymuszony do tego, by zwrócić Ci kapitały, jakie wpłaciłeś na poczet umowy przedwstępnej.