Depilacja w salonie kosmetycznym

Depilacja stosowana była od dawien dawnna. Za jej kolebkę uważa się starożytny Egipt. Jak można się domyślić metody stosowane kilka tysięcy lat temu nie były tak skuteczne jak te, które mamy dzisiaj. Starożytni Egipcjanie musieli sporo się namęczyć, żeby usunąć niechciane owłosienie. Stosowali do tego celu miód, żywicę lub ostre krawędzie muszli. W dzisiejszych czasach wystarczy udać się do najbliższego salonu kosmetycznego i wybrać dogodny dla siebie sposób depilacji. A jak spojrzymy na oferty salonów to trzeba przyznać, że jest w czym wybierać. 

Depilacja woskiem 

Najbardziej klasyczna metoda depilacja (https://drparadowska.pl/zabiegi/depilacja-laserowa-laser-diodowy-palomar-vectus/), którą można wykonać również w domu. Domowa depilacja woskiem nie daje jednak tak spektakularnych efektów jak ta wykonywana w salonie, a to dlatego, że kosmetyczki mają zdecydowanie większe doświadczenie w tej kwestii, wiedzą jak odpowiednio złagodzić ból i sprawić, żeby zabieg był jak najbardziej komfortowy.

Jeżeli chodzi o sam zabieg to potrzeba do niego kilku rzeczy: szpatułka do nakładania wosku, podgrzewacz i paski do depilacji. Kosmetyczka nakłada rozgrzany wcześniej wosk na depilowany obszar, przykłada pasek i szybki ruchem ręki odrywa go razem z włoskami. Po depilacji mogą wystąpić podrażnienia, które zazwyczaj znikają po kilku godzinach. Taka metoda usuwania owłosienia praktykowana jest przez większość salonów i nie wiąże się z dużymi kosztami.

Depilacja pastą cukrową

Depilacja przebiega podobnie jak w przypadku depilacji woskiem z tą różnicą, że zamiast wosku używamy pasty cukrowej, a sama pasta nie przykleja się do skóry i nie wywołuje takich podrażnienień jak może wywoływać wosk. Może być również nieco mniej bolesna, ale ta kwestia w większości zależna jest od wrażliwości klientki. Jedne panie ledwo znoszą ból związany z depilacją, a inne nawet nie zwracają na niego uwagi. 

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa jako jedyna z trzech opisywanych jest depilacją, która daje efekty stałe. Dwie poprzednie metody tylko wyrywają odrastające włoski, a laser pali ich cebulki od środka przez co nie mogą wyrosnąć ponownie. Obecnie metoda ta staje się coraz bardziej popularniejsza mimo faktu, że jej cena nie jest niska. Stale gładkie ciało jest jednak dziś bardzo porządane i coraz więcej kobiet i mężczyzn decyduje się na to, aby tym wymaganiom sprostać. 

Wyżej wymienione metody depilacji są najbardziej popularne i możliwe do wykonania w większości gabinetów medycyny estetycznej. Nie są jednak jedynymi metodami. Warto również wymienić zdecydowanie mniej popularną, ale nie mniej skuteczną elektrolizę oraz termolizę. Jedyne co różni je od depilacji laserowej to narzędzie wykorzystane do depilacji. W przypadku depilacji laserowej jest to światło, a elektroliza i termoliza posługują się prądem, który tak samo skutecznie niszczy cebulki włosa. 

Przy współpracy: Gabinet medycyny estetycznej DrParadowska