maseczki w płachcie na twarz

Jaka maska w płachcie do cery suchej?

Cera sucha nie należy do łatwych w pielęgnacji rodzajów skóry. Niestety, zapewnienie jej optymalnego poziomu nawilżenia i regeneracji może nastręczać trudności, i to niemałych. Na szczęście, i o taką cerę można odpowiednio dbać. Pomocne będą między innymi maski pielęgnacyjne w płachcie. Bogactwo substancji aktywnych, które w nich znajdziemy sprawi, że nasza cera stanie się miękka i przyjemna w dotyku. Warto sięgnąć po maski nawilżające – https://femiss.pl/pl/cms/maseczki-nawilzajace-do-twarzy-w-plachcie-dzialanie-wlasciwosci-najlepsze-skladniki-38.html

Dlaczego maski w płachcie są wyjątkowe?

Maseczki na twarz w płachcie znajdziemy w naprawdę wielu drogeriach, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych. Nie ulega wątpliwości, że maseczki w płachcie mają szansę pomóc niemal każdemu. Dlaczego maski w płachcie są tak wyjątkowe? Przede wszystkim dlatego, że są nasączone dobroczynnymi składnikami. Mowa tu o naprawdę różnego rodzaju wyciągach, ekstraktach oraz olejkach roślinnych. Maski w płachcie są wyjątkowe, bo pozwalają na szybkie wchłanianie się składników aktywnych. Ponadto, maski w płachcie są niezwykle wygodne. Wystarczy wyjąć je z opakowania i nałożyć tkaninę na twarz. Po upływie czasu wskazanego na opakowaniu maskę będziemy mogli zdjąć z twarzy. Kosmetyk wymaga jednak regularnego stosowania. Najlepiej używać go raz na tydzień. 

Postaw na mocno regenerujące składniki 

Jeżeli chcemy zadbać o stan cery suchej, nie pozostaje nam nic innego jak zakupienie masek dedykowanej temu właśnie rodzajowi skóry. Na szczęście, odpowiednich produktów znajdziemy w sklepach całe mnóstwo. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno masek nasączonych olejami roślinnymi, takimi jak olej makadamia czy olej arganowy. Cerze suchej może pomóc także olej ze słodkich migdałów. Proteiny mleczne oraz miód również mogą pomóc. Składniki te wykazują potencjał zmiękczający, a także intensywnie regenerujący. Cera staje się miękka i przyjemna w dotyku. Ponadto, w maseczkach w płachcie do cery suchej dobrze byłoby poszukiwać również składników kojących i łagodzących podrażnienia. Doskonale sprawdzą się więc maski z aloesem, a także maseczki z dodatkiem alg.