Mezoterapia igłowa i bezigłowa

Mezoterapia to jeden z najpopularniejszych zabiegów, które wykonuje się obecnie w salonach kosmetycznych. Wyróżniamy mezoterapię igłową i bezigłową. Czym charakteryzują się obie te metody?

Mezoterapia igłowa

Zabieg mezoterapii igłowej polega na wstrzykiwaniu pod skórę niewielkich dawek substancji leczniczych bezpośrednio w miejsca chorobowo zmienione. To niechirurgiczny sposób na szybką poprawę tkanki podskórnej i kondycji skóry, w miejscach takich jak: brzuch, pośladki, dłonie, ramiona, a przede wszystkim twarz, szyja i dekolt. To niezwykle skuteczna metoda pozwalająca poprawić napięcie skóry i usuwając drobne zmarszczki. (https://cmeik.pl/oferta/mezoterapia/) Stosuje się ją też przy leczeniu cellulitu, rozstępów oraz nieestetycznych blizn przerostowych. Wstrzyknięcie substancji pielęgnacyjnej czy leczniczej wykonywane jest przez lekarza przy użyciu strzykawki z cienką igłą lub przy pomocy specjalnego pistoletu do mezoterapii. Do wstrzykiwania stosuje się roztwory dobrane do wieku i problemu pacjenta. Zazwyczaj są to mieszanki trzech lub więcej substancji regenerujących i rewitalizujących zwanych koktajlami.

Mezoterapia bezigłowa

Zabieg mezoterapii bezigłowej stanowi alternatywę dla tradycyjnej mezoterapii igłowej. Skóra to naturalna bariera, która uniemożliwia przenikanie różnych substancji do naszego organizmu. By substancje, które nanosimy na skórę zostały przetransportowane do jej wnętrza, to muszą najpierw pokonać rogową warstwę naskórka. Urządzenie stosowane do mezoterapii bezigłowej wykorzystuje naturalne zjawiska fizyczne zachodzące w rogowej warstwie skóry i błonach komórkowych, które pozwalają na otwarcie nowych dróg przenikania różnych leczniczych preparatów do głębszych warstw skóry bez używania igieł. Ten rodzaj mezoterapii pozwala na nawilżanie skóry, lifting, spłycenie zmarszczek, rozjaśnianie plam oraz redukcję tkanki tłuszczowej, rozstępów, cellulitu i ujędrnienie biustu. Mezoterapia ta jest całkowicie bezbolesna, nieinwazyjna, nie ma żadnych skutków ubocznych i nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Przy współpracy: https://cmeik.pl/