Niebanalne sposoby malowania paznokci

Jednokolorowe, gładkie paznokcie są niezwykle eleganckie i pasują do każdej stylizacji. Niekiedy jednak mamy ochotę zaszaleć i zafundować swoim dłoniom cos wyjątkowego. Oto kilka niebanalnych technik malowania paznokci, dzięki którym osiągniemy niezwykłe rezultaty.

Ombre nails

Ombre nails to metoda malowania paznokci, polegająca na nakładaniu lakieru w taki sposób, by uzyskać efekt przenikania się kolorów. Może to być efekt gradacji jednego koloru w różnych odcieniach albo przenikanie się kontrastowych barw. Efekt ombre uzyskujemy malując paznokcie gąbeczką zamiast pędzelkiem. Dzięki temu możemy uzyskać pożądany efekt cieniowania. Nie ma przeszkód, żeby efekt przenikania był zarówno w poprzek jak i wzdłuż paznokci. Bardzo efektowny i subtelny jest wywodzący się z ombre nails manicure typu baby boomem.

Water Marble

Water marble, czyli technika wodna, polega na umieszczaniu w wodzie delikatniej błonki z lakieru i pokrywaniu nią paznokci. Wzorki do stylizacji paznokci maluje się na wodzie i dopiero później przenosi na paznokieć. Ta efektowna technika jest bardzo pracochłonna, ale zrobiony w ten sposób manicure jest niezwykle efektowny i przyciągający wzrok.

Stemplowanie

Stemple do paznokci to technika stylizacji, wykorzystująca technikę tampodruku. Lakier do paznokci nakłada się za specjalną blaszkę, ściąga zbieraczką a potem za pomocą stempla przenosi się na paznokieć. Stemplowanie wymaga wprawy i precyzji, ale można w ten sposób uzyskać zaskakujące i niezwykle efektowne stylizacje. Do stemplowania najlepiej nadają się specjalne, dedykowane do tego lakiery, wyróżniające się większa gęstością i dużą zawartością pigmentu.

Stylograf i rapidograf

Pióra do stylizacji paznokci pozwalają na odręcznie rysowanie niezwykle precyzyjnych wzorów. Dzięki nim można malować drobne rysunki, misterne ornamenty i inne wzory wymagające precyzji. Stylograf działa jak wieczne pióro do paznokci a rapidograf – to wypełniony tuszem kreślarskim cienkopis. Oba rozwiązania świetnie nadają się do precyzyjnych zdobień. Jako barwnika używamy tutaj każdej wolno schnącej farbki – tuszu kreślarskiego, lakieru hybrydowego lub farbki akrylowej. Używanie tych narzędzi wymaga wprawy, ale efekt jest nie do podrobienia.

Naklejki do paznokci

Naklejki wodne są doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy nie chcą lub nie umieją malować wzorów odręcznie. Naklejka umieszczona jest na specjalnej folii transferowej, którą umieszcza się w naczyniu z wodą. Pod wpływem namaczania wzór odkleja się od folii i mięknie, dzięki czemu można go przenieść na paznokieć za pomocą pęsety. Naklejkę należy wygładzić, wysuszyć i pokryć top coatem. Naklejki można bez problemy stosować na każdy rodzaj lakieru. Dostępne są w wersji małych obrazków oraz dużych wzorów pokrywających całą płytkę paznokcia.

Aerograf

Malowanie paznokci pistoletem to propozycja dla zaawansowanych. Ta technika manicure jest bardzo mało popularna ze względu na stopień skomplikowania oraz wymóg specjalistycznego sprzętu. Do takiego malowania używa się specjalnych, szybkoschnących farbek do paznokci oraz specjalnych szablonów. Aerograf wypuszcza sprężone powietrze i pod dużym ciśnieniem rozpyla farbkę na paznokcie, zostawiając na nich wór z szablonu. Uzyskane w ten sposób efekty są niezwykle oryginalne i żadną inna techniką nie da się ich powtórzyć.