Przedłużanie paznokci – kiedy warto się na nie zdecydować?

Coraz popularniejsze w ostatnim czasie przedłużanie paznokci to zabieg, który jest w stanie błyskawicznie odmienić wygląd naszych dłoni. Pomimo bardzo interesujących efektów musimy zdawać sobie sprawę, że jest on czasochłonny, a w wielu wypadkach również kosztowny. Kiedy warto zdecydować się na przedłużanie paznokci i jaką metodę wybrać, żeby jak najdłużej cieszyć się pięknie wyglądającymi dłońmi?

Kto powinien pomyśleć o zabiegu przedłużania paznokci?

Przedłużanie paznokci jest wskazane przede wszystkim dla kobiet, które mają kłopoty z zapuszczeniem własnych paznokci. Problemem wielu kobiet jest słaba i łamliwa płytka, która bardzo szybko ulega uszkodzeniom. W takich wypadkach możemy starać się ją wzmocnić przy pomocy odżywek czy diety, jednak nie zawsze przynosi to odpowiednie rezultaty. Sztuczne jej przedłużenie często jest jedyną metodą, która pozwoli się nam cieszyć trwałymi efektami.

Kolejną grupą kobiet, która może czerpać korzyści z zabiegu przedłużania paznokci są posiadaczki płytki o nieregularnym kształcie. Kiedy każda płytka wygląda inaczej, przedłużenie jej, a także miejscowe uzupełnienie może przynieść spektakularne efekty.

Kiedy warto zdecydować się na zabiegi przedłużania paznokci?

Większość kobiet z oczywistych przyczyn nie może pozwolić sobie na regularne zabiegi przedłużania paznokci. Problemem jest tu często brak czasu i środków finansowych, jak również fakt, że częste przedłużanie może doprowadzić do poważnego uszkodzenia naturalnej płytki.

W jakich sytuacjach zatem warto zdecydować się na zabieg? Przede wszystkim, kiedy przed nami ważne okazje – spotkania czy imprezy okolicznościowe. Wiele kobiet decyduje się przedłużyć paznokcie przed własnym ślubem. Dzięki temu zabiegowi manicure jest niezwykle trwały i odporny na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Kiedy należy zrezygnować z zabiegu?

Pomimo, że przedłużanie paznokci zapewnia nam spektakularne efekty, są sytuacje, kiedy powinnyśmy z niego zrezygnować. Warto zdawać sobie sprawę, że manicure akrylowy jest zabroniony kobietom w ciąży. W substancji, z której formowane są sztuczne paznokcie zawartych jest wiele substancji toksycznych, które mogą przeniknąć przez płytkę paznokcia do krwi, a w efekcie doprowadzić nawet do uszkodzenia płodu.

Przedłużanie paznokci – jakie metody mamy do wyboru?

Jeżeli myślimy o przedłużaniu paznokci, powinnyśmy zdawać sobie sprawę, że istnieje kilka metod, dzięki którym osiągniemy ten cel. Zdecydowanie najszybsze i najprostsze jest kupienie plastikowych tipsów, które dostępne są w każdej drogerii, a także w większości supermarketów. Problem w tym, że efekty które uzyskamy tą metodą zazwyczaj nie są zadowalające. Kobiety często mają problem z dopasowaniem plastikowych nakładek do wielkości swoich naturalnych paznokci. Dodatkowo plastikowe tipsy są nietrwałe. Często odpadają po kilku godzinach po aplikacji lub szybko się łamią.

Zdecydowanie lepsze i trwalsze efekty zapewni nam wykorzystanie akrylu. Żeby wykonać manicure akrylowy należy udać się do dobrej manicurzystki. Jedynie profesjonalnie wykonany zabieg sprawi, że paznokcie będą piękne i trwałe. Należy mieć świadomość, że manicure akrylowy nie nadaje się do wykonania na wszystkich typach paznokci. Jest on rekomendowany przede wszystkim posiadaczkom twardej i mocnej płytki.

Innymi materiałami, które pozwalają na przedłużenie paznokci jest jedwab i żel. Wykonane przy ich pomocy paznokcie są miękkie i elastyczne. Charakteryzują się również wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne i niszczące działanie wody. Z takiego manicure skorzystają kobiety posiadające cienką i miękką płytkę.

Przedłużanie paznokci – z jakimi problemami możemy się spotkać?

Zabiegi przedłużania paznokci choć cenione przez wiele kobiet nie są pozbawione wad. Dla wielu osób dużym problemem są szybko odrastające paznokcie. Choć manicure akrylowy lub żelowy charakteryzują się wyjątkowo dobrą trwałością i tak będziemy zmuszone udać się do manicurzystki w momencie, kiedy naturalna płytka będzie już widoczna.

Kolejną wadą są stosunkowo wysokie koszty takich zabiegów. Taki manicure powinna wykonać wykwalifikowana manicurzystka, co wiąże się z koniecznością wydania kilkuset złotych miesięcznie na manicure.

Jeżeli wybierzemy nieodpowiedni gabinet, możemy liczyć się z nieumiejętnie przeprowadzonym zabiegiem. Źle nałożony żel, akryl lub jedwab nie będą trzymać się płytki paznokcia. Ponadto jeżeli manicurzystka zapomni o dezynfekcji płytki, może dojść do niebezpiecznego w skutkach zakażenia.

Choć dobrze wykonane paznokcie w większości są trwałe, mocniejsze uderzenie może spowodować ich pęknięcie. W takiej sytuacji niewskazane jest naprawianie paznokcia samodzielnie, ponieważ rekonstrukcję powinna przeprowadzić doświadczona manicurzystka. Dodatkowe zabiegi w salonie manicure to dla nas kolejne koszty. Problemem w przypadku sztucznych paznokci może być także ich zdejmowanie. Musimy zdawać sobie sprawę, że jest to proces znacznie trudniejszy od tradycyjnego manicure.

Warto sprawdzić także: