suknia

Sukienka w kwiaty – ponadczasowy trend

Sukienki to elementy garderoby, które najbardziej kojarzą się z tradycyjnym pojęciem kobiecości, a z których noszenia na co dzień coraz więcej pań rezygnuje na rzecz bluzek, spódnic i spodni. Oczywiście w każdym stylu ubierania się można wyglądać atrakcyjnie i zaprezentować piękną figurę, jednak na wyjątkowe okazje, takie jak wesela lub przyjęcia, wciąż pierwszym wyborem są sukienki – nie bez powodu! Jednoczęściowe ubranie, które dobrze przylega do ciała i nawet bez wielu dodatków sprawia wrażenie dopracowanej stylizacji, to wspaniałe połączenie wygody i estetyki. Dopasowanie bluzki do spódnicy często zajmuje sporo czasu i wymaga kombinowania, zaś sukienka jest samowystarczalna i wystarczy dodać do niej uniwersalne buty i ulubioną biżuterię.

 

Kwiecisty wzór na dzień i wieczór

Chociaż moda cały czas się zmienia, wciąż powtarzają się w niej motywy roślinne, a zwłaszcza kwiatowe – jest to tylko kolejny wyraz tego, że w celu podkreślenia kobiecego piękna, sięgamy do tradycji i dostosowujemy ją do własnych potrzeb. Chociaż sukienka w kwiaty będzie odpowiednia dla pań w każdym wieku i na każdą okazję, ważny jest wybór właściwej kolorystyki i fasonu ubrania, dzięki czemu będzie ono wyglądało, jakby było stworzone specjalnie dla nas.

suknia

Kwiaty duże czy małe?

Wiele z nas przeżyło w swoim życiu liczne rozczarowania, gdy znajdowałyśmy w sklepie prześliczną sukienkę, by po przymierzeniu odkładać ją na wieszak i zastanawiać się, dlaczego na nas nie wyglądała już tak dobrze. Często obwiniamy swoją sylwetkę lub wiek, tymczasem najczęściej problem tkwi w nieodpowiednim doborze wzoru i kształtu ubrania do naszych atutów.

Duże kwiaty pasują raczej do kobiet wysokich, o ostrych kościach lub egzotycznych rysach twarzy. Wzory drobne i delikatne sprawdzą się z kolei u pań, które możemy opisać tymi samymi słowami – takich, które są niedużego wzrostu lub wyglądają bardzo młodo i dziewczęco. Podobnie jest z fasonami – ubrania wyglądające na duże lub geometryczne odpowiednie są dla osób o mocnej budowie szkieletu, a krótkie i zwiewne – dla tych niepozornych.

Kolorystyka odpowiednia do okazji

Do stylizacji wieczorowych najlepiej wybierać sukienki utrzymane w ciemnej lub bogatej kolorystyce, błyszczące lub zdobione aplikacjami. Z kolei na dzienny, letni spacer najlepszy będzie kolor jaśniejszy i żywszy. Poziom kontrastu, na jaki możemy sobie pozwolić, zależy od cech naszego wyglądu – każdy z nas ma cerę chłodną lub ciepłą, stonowaną lub żywą. Warto przymierzać różne ubrania, aby odnaleźć kolory idealne dla nas.